مرکز تخصصی تعمیر و سرویس اجاق گاز آریستون

دارای نمایندگی در سراسر تهران

حمل رایگان دستگاه در صورت نیاز

مرکز تخصصی تعمیرات اجاق گاز آریستون برای اطمینان از رضایت شما، بالاترین سطح خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می کند. همچنین متخصصین حرفه ای مجموعه کیان سرویس تعمیرات انواع مدل های اجاق گاز آریستون را با بهترین کیفیت و سریع ترین زمان ممکن ارائه می دهند.

درخواست خود را آنلاین ثبت کنید
نمایندگی تعمیر مایکروفر آریستون در شمال تهران 02128426679
نمایندگی تعمیر مایکروفر آریستون در غرب تهران 02144944623
نمایندگی تعمیر مایکروفر آریستون در شرق تهران 02177138965
نمایندگی تعمیر مایکروفر آریستون در جنوب تهران 02133254006

متخصصان باتجربه

اعزام تکنسین در کمتر از یک ساعت

مجموعه ی کیان سرویس با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در نظر دارد با اعزام تکنسین مربوطه بهترین خدمات را به شما ارائه نماید.


گارانتی خدمات

با توجه به اعتماد شما، مجموعه تعمیرات لوازم خانگی کیان سرویس تمام خدمات انجام شده را به مدت 6 ماه گارانتی می نماید.


دلایل خاموش شدن فر اجاق گاز آریستون

اجاق گاز از ملزومات هر خانه ای است. لذا بهتر است اول در خرید آن دقت کنیم و چون اجاق گاز هم مثل هر وسیله دیگری دچار استهلاک شده یا خرابی پیدا می کند، بهتر است نکاتی را بیاموزید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود و عمر دستگاه بیشتر شود. هنگام نصب اجاق گاز باید به خاطر داشته باشید که جای مناسبی را در آشپزخانه برایش پیدا کنید تا در مسیر باد یا جلوی پنجره نباشد. شلنگ گاز نباید خیلی بلند باشد زیرا این قضیه در انتقال دادن گاز اختلال ایجاد می کند. در واقع نباید بلندی یا طول آن بیشتر از پنج و نیم متر باشد. برای شستن اطراف مشعل اجاق گاز نباید از سیم ظرفشویی استفاده کرد. حال اگر فر اجاق گازتان مثل هر وسیله خانگی دیگری مشکل پیدا کرده و نیاز به تعمیر پیدا کرده اید باید به نکاتی توجه کنید. یکی از این مشکلات شاید خاموش شدن فر اجاق گاز باشد.

شاید مسدود بودن پیلوت مهم ترین و اولین علت خاموش شدن فر اجاق گاز باشد که در وهله اول به ذهن می رسد. علت این موضوع کثیف بودن محفظه های پیلوت است. برای اینکه بتواند مشکل را حل کنید از یک برس یا یک وسیله نوک باریک استفاده کنید و سعی کنید با دقت آن را تمیز کنید. اگر باز هم مشکل حل نشد بهتر است آن را عوض کنید.

خاموش بودن پیلوت شاید از دلایل خاموش شدن فر اجاق گاز باشد. اگر پیلوت خاموش می شود و دوام ندارد باید علتش را جستجو کرد. شاید یکی از دلایل آن نرسیدن گاز کافی باشد. در چنین شرایطی باید شعله اجاق گاز را تنظیم کنید تا گاز کافی به آن برسد.

تنطیم نبودن تایمر هم احتمالا یکی از دلایل خاموش شدن فر اجاق گاز است. شاید هنگام روشن کردن گاز فراموش کرده باشید آن را تنظیم کنید. تایمر به این دلیل در اجاق گاز نصب شده که همه اجزای آن هماهنگ عمل کنند. اگر چنین نباشد، باعث خاموش شدن فر اجاق گاز می شود.

یکی ازعلل خاموش شدن فر اجاق گاز، خرابی ترموستات است. علت نصب ترموستات جلوگیری از گرمای زیاد است. حال اگر ترموستات خراب باشد، فر اجاق گاز خیلی زود خاموش می شود. در واقع یکی از دلایل حرارت کم فر اجاق گاز، خراب بودن این قطعه حساس است که بهتر است عوض شود و تعویض آن به عهده متخصصان این امر باشد. اما قبل از آن می توانید با یک دماسنج سالم بودن یا نبودن آن را امتحان کنید. یعنی دما را زیاد کنید تا ببینید چقدر بالا می رود. اگر دمای درون فر از حد معمول بالاتر یا پایین تر باشد، به معنی خراب بودن ترموستات است.

گاهی ممکن است به دلایلی از قبیل تهویه نامناسب و مشکلات فنی مختلف فر، ترموستات اعلام خطر کرده و آن را خاموش کند. اگر تهویه مناسب نباشد و فر بیش از حد داغ شود، نهایتا ترموستات باعث خاموشی فر می شود.

ترموکوپل از یک طرف به ورودی گاز و از طرف دیگر به شعله گاز راه دارد. اگر ترموکپل خراب باشد به احتمال زیاد فر اجاق گاز خاموش می شود. یعنی فر به دمای خاصی می رسد و گرم می شود بعد دیگر مشعل آن قدر قدرت ندارد که روشن بماند بنابراین زود خاموش می شود.

اگر به هر دلیلی یکی از قطعات گاز خراب باشد، ممکن است مشعل نتواند روشن بماند و زود خاموش شود. برای حل این مشکل بهتر است از متخصصین ما در کیان سرویس یاری بخواهید.

درخواست خود را آنلاین ثبت کنید
و یا با شماره تلفن 02133254006-02133254007 تماس بگیرید.